O nás

Kéž bych uměl psát tak záhadně jako kočka.

Pan starosta slíbil, že se s tím pokusí něco udělat a taky udělal. Spojil se s radou města a přislíbili nám dotaci, pokud se staneme spolkem. Tím vlastně vznikl náš spolek Hoštecké kočky, z.s.

V prosinci 2018 se mi ozvala paní ze Štětí, zda bychom jim nepomohli i s kočkami i ve Štětí. Vůbec jsme nečekali, že situace bude horší než v Hoštce. Samozřejmě koček nám bylo líto, a navíc trochu pod Štětí spadáme, tak jsme se ujali i této lokality.

Jak jsme vznikly.

Bydlíme v Hoštce od roku 2012 a kočky milujeme. Dříve jsem jezdila do práce do Velvar a párkrát se mi stalo, že jsem u silnice našla krabici s kotětem. Naštěstí Kočičí domov Sluníčko, z.s. neodmítl a přijal je. Také jsme chodili krmit bezprizorní kočičky, ale bylo jich čím dál více. Někdy okolo září 2018 jsme já a jedna paní uspořádali schůzku s panem starostou a panem Dvořákem z Kočičího domova Sluníčko, z.s., kde jsme probírali přemnoženost koček. Po schůzce jsme se snažili vymyslet, jak zabránit dalšímu množení. Bohužel situace na chvíli utichla. Po čase se na mě obrátil i sám Kočičí domov Sluníčko, z.s., zda bych se této situace neujala, protože přemnoženost v Hoštce už byla neúnosná. Spojila jsem se s jednou "krmičkou" z Hoštky, která krmí již 5 let cca 40 koček právě na Labských vinicích v Hoštce. Po chvíli jsme zjistili, že takových lokalit je u nás více. A tak začal náš hon na vznik spolku a vyjednávání dotací a sponzorských darů na kastrace.


Během prvních dvou měsíců naší činnosti jsme vykastrovali 27 koček a kocourů. 1.10.2019 máme na kontě 55 vykastrovaných koček!

Chtěli bychom poděkovat především lidem, kteří se založením pomáhali a pomáhají nám i nadále.

Doufáme, že lidí, kterým není osud bezprizorních koček lhostejný, bude jen přibývat! :-)

Váš tým Hoštecké kočky, z.s.